Moravská Třebová se řadí mezi chytře komunikující obce
26.6.2019

Moravská Třebová se řadí mezi města, která zefektivněly komunikaci s občany pomocí služby Mobilní Rozhlas. Jedná se o přímou komunikaci mezi radnicí a obyvateli.

V souvislosti se zlepšováním informovanosti veřejnosti Moravská Třebová zavedla novou službu Mobilní Rozhlas, díky které může radnice chytře a efektivně komunikovat s občany. „Tento SMART nástroj umožňuje veřejnost upozornit na blížící se nebezpečí, odstávky a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní, společenské a sportovní akce. Veškeré důležité informace mohou obyvatelé odebírat přímo do mobilního telefonu či emailu,“ vysvětluje místostarostka Daniela Maixnerová. 

Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem více možností. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi radnicí a obyvateli. Důležité zprávy se k uživatelům dostanou okamžitě a kamkoliv. Obrovskou výhodou Mobilní Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění v obci, ale umožňuje občanům také na jednotlivá sdělení reagovat. Díky tomu může Mobilní Rozhlas město využívat i k vytváření jednoduchých minireferend, průzkumů a anket. V reálném čase je tedy možné konzultovat některá rozhodnutí s občany, což městu umožňuje flexibilní plánování.

Co občanům nabízí chytře komunikující město?

  • Neunikne jim žádná důležitá informace, i když jsou třeba v práci nebo na dovolené
  • Sami si zvolí, jaké informace budou dostávat
  • Mají možnost se zapojit do dění v obci a jednoduše sdělit vedení města svůj názor
  • Mají šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus, jednoduše přes aplikaci v mobilním telefonu. Aplikace je bezplatnou součástí platformy Mobilní Rozhlas
  • Mohou jednoduše pomáhat sousedům - třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat